Skip to content

O nas

Nasza misja

OKINAWA Opole to Japońska restauracja & Sushi Bar, zaprojektowane tak, aby każdy gość poczuł się jak w domu u swoich najlepszych przyjaciół. Zdrowo, świeżo, smaczne oraz pięknie, w tych czterech słowach zamknięta jest tajemnica smaku naszych potraw. Sushi to nasza pasja od ponad 20 lat. Tworząc potrawy dbamy przede wszystkim o to, aby wszystkie ich składniki były najwyższej jakości i charakteryzowały się wyjątkowym smakiem. Począwszy od wyszukanego gatunku ryżu, który stanowi bazę naszego Sushi, poprzez tradycyjnie ważony japoński ocet potrzebny do uzyskania odpowiedniej kwasowości, aż po cukier trzcinowy sprowadzony z dalekich plantacji trzciny cukrowej w Ameryce tworzymy wyjątkowy smak naszych rolek od samych ich podstaw. Świeże ryby, najwyższa jakość owoców morza, wyszukane warzywa i owoce oraz własne recepty wg. których sporządzamy większość naszych potrwa to kolejny powód niepowtarzalnego ich smaku. Ostatnim czynnikiem stanowiącym o wysokim stopniu zadowolenia naszych klientów jest prawdopodobnie nasza pasja oraz dbałość o szczegóły, do których przykładamy bardzo wiele starań. Nasze dania zarówno te serwowane w restauracji jak i te dostarczane bezpośrednio do klienta to małe dzieła sztuki, którym przed ich zjedzeniem czasami warto się dokładniej przyjrzeć.    

Nasza historia

Wyspa Okinawa w Japonii to przepiękne miejsce charakteryzujące się długowiecznością i wyjątkowo dobrym zdrowiem jej mieszkańców. Ich dieta, podobnie jak nasze menu, oparta jest na świeżych warzywach, rybach oraz owocach morza. Połowę dni tygodnia na Okinawie dominuje dieta wegetariańska. To właśnie z tego powodu wyróżniamy w naszym menu sporą ilość rolek nie zawierających mięsa, ryb i owoców morza. Potrawy wegetariańskie jak i wegańskie to jeden z powodów wyróżniających nas z pośród na tle innych restauracji oraz barów Sushi.  Źródłem długowieczności mieszkańców Okinawy jest również shikuwasa* – owoc rosnący tylko na Okinawie. Jego sok wchodzi w skład naszej wyjątkowej ogórkowo-cytrusowej ambrozji (bezwodnej lemoniady), sosów oraz sałatki Okinawa.

Jeśli chcesz dać się uwieść smakom naszych potraw, skosztować jak może smakować świeżo zrobione sushi lub wypróbować smaku jak i działania soku z owoców shikuwasy powinieneś nas jak najszybciej odwiedzić.

Nasz slogan:   … bo wszyscy mówią o dobrym sushi. A my je po prostu robimy…

Najnowsze opinie

rating-star